15 października odbędą się wybory parlamentarne: Pełna lista kandydatów z okręgu nr 22

Zaplanowane na 15 października wybory parlamentarne zwiastują kolejną rundę doboru przedstawicieli na szczeblu krajowym. Przy tej okazji, pragniemy podzielić się z Wami kompletną listą kandydatów startujących do Sejmu oraz Senatu z okręgu wyborczego numer 22, obejmującego powiat lubaczowski.

W ramach wyborów do Izby Niższej polskiego parlamentu, powiat lubaczowski wchodzi w skład okręgu wyborczego oznaczonego jako numer 22, nazywanego również „krośnieńsko-przemyskim”. Ten okręg rozciąga się również na powiaty: bieszczadzki, brzozowski, jarosławski, jasielski, krośnieński, leski, przemyski oraz przeworski. Dodatkowo obejmuje on miasta takie jak Krosno i Przemyśl. Z tego konkretnego okręgu do siedziby Sejmu w Warszawie trafi łącznie 11 osób.

Jeśli chodzi o wybory do Senatu – Izby Wyższej naszego parlamentu – to tutaj okręg wyborczy obejmuje powiaty: lubaczowski, jarosławski, przemyski, przeworski, bieszczadzki, leski oraz sanocki. W skład tego okręgu wchodzi również miasto Przemyśl i jest oznaczony numerem 58.

W przypadku wyborów do Sejmu z okręgu nr 22, zgłoszono łącznie 9 komitetów wyborczych. Są to: Prawo i Sprawiedliwość, Koalicja Obywatelska, Trzecia Droga, Konfederacja, Nowa Lewica, Bezpartyjni Samorządowcy, Ruch Dobrobytu i Pokoju, Polska jest Jedna oraz Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców. Natomiast kandydaci do Senatu reprezentują 5 różnych komitetów.

Na stanowisko posła z powiatu lubaczowskiego aplikuje 7 kandydatów: Teresa Pamuła (PiS), Marcin Piotrowski (KO), Łukasz Rydzik (Lewica), Zdzisław Tabin (Lewica) Zdzisław Zadworny (Trzecia Droga – PSL), Renata Drewniak (Trzecia Droga – PSL) oraz Magdalena Połynkiewicz (Konfederacja). Do Senatu z kolei wystartuje Maria Drapak reprezentująca Ruch Dobrobytu i Pokoju.