Burmistrz Ustrzyk znalazł się na liście najbardziej wpływowych samorządowców

Wyróżnienie dla burmistrza Bartosza Romowicza. Polityk cieszy się bardzo dużą popularnością w internecie dzięki swojej aktywności na Facebooku. Dostrzegają to nie tylko użytkownicy, ale także ośrodki badawcze zajmujące się tą dziedziną.

Instytut Badań Internetu i Mediów Społecznościowych przeprowadził badania rankingowe, mające na celu wyłonić najbardziej aktywnych w sieci burmistrzów. W ścisłej topce znalazł się włodarz Ustrzyk Dolnych.

Czy można być samorządowcem bez obecności w mediach społecznościowych?

Kiedyś polityka korzystającego z mediów społecznościowych postrzegano jako nieprofesjonalnego i robiono sobie z niego żarty. Czasy się jednak zmieniły i dziś trudno sobie wyobrazić jakąkolwiek ważną działalność, która nie zawierałaby w sobie korzystania z Facebooka, Instagrama czy innego medium społecznościowego.

Doskonale zdaje sobie z tego sprawę Burmistrz Ustrzyk Dolnych. Jest on bardzo aktywny na Facebooku i cieszy się bardzo dobrą popularnością. Okazuje się, że wśród polskich burmistrzów jest pod tym względem jednym z liderów. Według najnowszego rankingu, zajmuje on miejsce trzecie.