Co warto zobaczyć w Dukli?

Mniejsze miejscowości także cieszą się uznaniem turystów i wcale nie jest tak, że nie ma w nich co robić. Dziś pochylimy się nad tym co warto zobaczyć w Dukli w województwie podkarpackim.

Miejsca warte uwagi w Dukli

Bardzo ważnym miejscem w Dukli na które warto skusić się podczas pobytu w tym miasteczku jest Kościół pod wezwaniem Świętego Jana z Dukli w Dukli, który został patronem tego miejsca. Tytuł świętego został mu nadany przez papieża Jana Pawła II. Zostało tak postanowione z tego względu, że Jan z Dukli już od najmłodszych lat kradł by móc pomóc potrzebującym i jego zachowanie zostało docenione. Na terenie przed kościołem znajduje się plac z pomnikiem na którym Jan Paweł II błogosławi świętego Jana z Dukli, a on przyjmuje to błogosławieństwo. Znajduje się tam także figura z krzyżem, która ma na celu upamiętniać ofiary I i II wojny światowej symbolizować pożądane na świecie pojednanie. Drugim świętym miejscem na które warto skusić się podczas zwiedzania miasta jest Kościół św. Marii Magdaleny w Dukli. Niejako z tyłu Kościoła znajduje się pomnik św. Jana z Dukli.

Muzeum Historyczne w Dukli

Kolejnym ważnym i dodatkowo bezpłatnym miejscem na które warto zwrócić uwagę w Dukli jest Muzeum Historyczne. Nie jest wymagane wchodzenie do budynku i zakupienie biletu. Już przed nim na terenie podwórka bez opłat można zobaczyć całkiem sporo eksponatów militarnych. Nie zabrakło armaty, samolotu, czy czołgu. Przy każdym eksponacie są także tabliczki z krótkimi objaśnieniami danego eksponatu.

Malownicze centrum miasta

Na uwagę zasługuje także przepiękne centrum miasta, jakim jest niewątpliwie rynek. Miejsce to dawniej służyło jako bazar. Obecnie można oglądać drewniane rzeźby, które są odwzorowaniem postaci słowiańskich. Wśród nich znajduje się m.in. postać Janosika, którego od pokoleń zna sporta część Polaków. Małe miasteczka także mają swój urok i mniej znana Dukla na Podkarpaciu także jest warta odwiedzenia na kilka godzin.