Elektryczne autobusy już za niedługo pojawią się w Ustrzykach Dolnych!

Elektryczne autobusy pojawiają się w coraz to większej ilości Polskich miast. Podobnie będzie także w przypadku Ustrzyk Dolnych, których władze otrzymały aż 20 milionów dofinansowania na zakup elektrycznych pojazdów wraz z niezbędną infrastrukturą, a więc stacjami ładowania. Według oficjalnych informacji, pierwsze w pełni elektryczne autobusy, pojawią się na drogach już w przyszłym roku.

Aż 10 autobusów elektrycznych.

W ramach otrzymanego dofinansowania planowany jest zakup aż 10 w pełni elektrycznych autobusów. Każdy z 8 autobusów posiadać łącznie 78 miejsc, w tym 40 miejsc siedzących. Pozostałe 2 autobusy elektryczne wyposażone będą w 22 miejsca, z czego 13 z nich będzie miejscami siedzącymi. Wybudowane zostaną także 3 stacje ładowania, z czego każda posiadać będzie 2 punkty bezpośredniego ładowania.

Dofinansowanie.

Kwota 20 milionów złotych dofinansowania została przyznana z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wiąże się to z aktualnym projektem, jakim jest „Zeroemisyjne Bieszczady”. Kwota ta pozwoli także na zakupienie niezbędnych urządzeń umożliwiających pasażerom korzystanie z komunikacji autobusowej, a więc oprogramowanie systemu czy kasowniki pozwalające zakupić bilet. Gdy cały projekt zostanie zrealizowany, Ustrzyki Dolne staną się miastem, które posiadać będzie w pełni elektryczną komunikację publiczną. Co równie ciekawe – osobom posiadającym kartę mieszkańca Ustrzyk przysługiwać będzie niemal całkowicie bezpłatna komunikacja autobusowa. Połączenia obejmować będą także przylegające sołectwa.