Interwencja strażacka w Brzegach Dolnych

W godzinach porannych, dokładnie około siódmej, 28 grudnia straż pożarna z Ustrzyk Dolnych została wezwana do miejscowości Brzegi Dolne. Zgłoszenie dotyczyło kolizji drogowej. Kiedy strażacy z Komendy Powiatowej dotarli na miejsce, stwierdzili, że w zdarzeniu uczestniczyły dwa samochody. Pierwszy z nich został zauważony w przydrożnym rowie, natomiast drugi był zaparkowany przy krawędzi drogi.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia, strażacy podjęli działania mające na celu zabezpieczenie terenu. Odłączyli akumulatory w obu pojazdach, aby zapobiec ewentualnemu wybuchowi. Dodatkowo, za pomocą specjalnego sorbentu, usunęli z drogi płyny eksploatacyjne wyciekające z pojazdów po kolizji.

Zespół Ratownictwa Medycznego również przybył na miejsce kolizji, ale po przeprowadzonym badaniu osób zaangażowanych w wypadek, stwierdził brak konieczności hospitalizacji żadnego z uczestników. Wszyscy wyszli z tego niebezpiecznego zdarzenia bez większych obrażeń.

Opis interwencji został przygotowany przez st. sekc. Grzegorza Jagodzińskiego, reprezentującego Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Ustrzykach Dolnych. Zdjęcia z miejsca zdarzenia dostarczył natomiast st. asp. Rafał Jasiewicz, także z KP PSP Ustrzyki Dolne.