Muzeum Przyrodnicze w Ustrzykach Dolnych ponownie otwarte!

Muzeum Przyrodnicze w Ustrzykach dolnych, po przejściu gruntownej modernizacji, ponownie staje się otwarte dla zwiedzających. A do zwiedzenia jest doprawdy sporo, ponieważ nowa wystawa wręcz zachwyca. Powierzchnia zmodernizowanego Muzeum Przyrodniczego w Ustrzykach Dolnych zajmuje powierzchnie niemal 900 metrów kwadratowych, na której umieszczono ponad 30 rozmaitych ekspozycji, na którą składają się, między innymi, zabytkowe eksponaty, specjalne makiety czy interaktywne prezentacje, oraz najnowsza technologia.

Jakie atrakcje czekają na zwiedzających?

W nowo otwartym Muzeum Przyrodniczym w Ustrzykach Dolnych znajdziemy imponującą wystawę ciekawych eksponatów. Większość z nich to dioramy, a więc specjalne makiety modelarskie, które w tym przypadku są odzwierciedleniem krajobrazu Bieszczad. Nie zabrakło również najnowszej technologii – w ustrzyckim muzeum zamontowano sporej wielkości ekrany LED, na których wyświetlane są specjalne prezentacje i wystawy. Zarząd muzeum zwraca uwagę na fakt, że zmodernizowane Muzeum Przyrodnicze nie jest jedynie zlepkiem niepowiązanych ze sobą eksponatów, lecz tworzy doprawdy spójną historię.

Szczegóły inwestycji.

Modernizacja Muzeum Przyrodniczego w Ustrzykach Dolnych pochłonęła ponad 7 milionów złotych, z czego niemal połowa z tej kwoty przeznaczona została tylko i wyłącznie na muzealną wystawę. Co prawda, prace modernizacyjne wciąż jeszcze trwają, a ich zakończenie planowane jest dopiero na przyszły miesiąc, a więc wrzesień. Jednak już teraz przyrodnicze muzeum w Ustrzykach Dolnych pozostaje otwarte dla zwiedzających.