Nadleśnictwo Ustrzyki Dolne postawiło wiatę dla turystów

Nadleśnictwo Ustrzyki Dolne zdecydowało się postawić specjalną wiatę dla turystów. Znajduje się ona w miejscu pieca kamiennego w uroczysku Puchary. Nie jest to może najbardziej znane miejsce w rejonie, ale idealnie nadaje się na weekendowy wypad. Uroczysko znajdziemy pomiędzy Ropienką Górną a wsią Leszczowate.

W uroczysku postawiono teraz specjalną wiatę, pod którą znajduje się piec kamienny, którego przeznaczeniem jest pieczenie proziaków. Teraz każdy może przyjść w to miejsce i skorzystać z pieca. Oczywiście, proziaki możemy przygotować sobie sami w domu na patelni, ale to jednak nie to samo co skorzystanie z tej archaicznej konstrukcji.

Okazja do podziwiania okolicznej fauny

Uroczysko znajduje się w miejscu, w którym można zaobserwować różne ciekawe gatunki zwierząt. Mowa nie tylko o całej masie ptaków, ale też o bobrach, które są jednymi z najpopularniejszych stworzeń w tej okolicy. Oczywiście nie powinniśmy przeszkadzać tym zwierzętom w ich życiu codziennym. Potrzebują spokoju, aby poprawnie się rozwijać i tworzyć swoje małe zwierzęce społeczności.

Czytaj także: Nowe połączenia kolejowe z Ustrzyk do Sanoka