Niewłaściwe zachowanie kierowców na drogach Powiatu Leskiego i Bieszczadzkiego pod lupą policji

W środku tygodnia, na terenach Powiatu Leskiego i Bieszczadzkiego, służby mundurowe przystąpiły do realizacji akcji „Trzeźwy Poranek”. Jej głównym celem było wykrycie i usunięcie z ruchu drogowego kierowców będących pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lesku wspólnie z kolegami z Komendy Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych przeprowadzili kontrolę stanu trzeźwości osób za kółkiem.

W rezultacie działań stróżów prawa, dwóch kierujących straciło prawa jazdy. Teraz mogą oni spodziewać się konsekwencji prawnych za swoje niewłaściwe postępowanie. Jak informuje rzecznik leskiej komendy policji, obu panom grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.

Także w Ustrzykach Dolnych nie obyło się bez incydentów związanych z nietrzeźwymi kierowcami. W ramach powiatu bieszczadzkiego, funkcjonariusze przeprowadzili szczegółowe kontrole blisko 500 pojazdów. W jednym przypadku stwierdzono występowanie alkoholu w organizmie kierującego. 56-letni mieszkaniec powiatu bieszczadzkiego, który prowadził renault, miał w organizmie 0,31 promila alkoholu. Zgodnie z procedurą, stróże prawa zatrzymali mu prawo jazdy i skierowali sprawę do sądu.