Odkrycie porzuconych szczeniaków w Ropience prowadzi do poszukiwań sprawcy

W małej miejscowości Ropienka, położonej w gminie Ustrzyki Dolne, doszło do niepokojącego znaleziska – kilku porzuconych szczeniaków. Obecnie trwają intensywne poszukiwania osoby odpowiedzialnej za ten akt okrucieństwa. Właściwe służby zapowiadają atrakcyjną, finansową gratyfikację dla każdej osoby, której udaje się pomóc w zatrzymaniu przestępcy.

Bieszczadzka Organizacja Ochrony Zwierząt fundacja, która na co dzień troszczy się o dobro zwierząt, 22 września 2023 roku otrzymała zgłoszenie o niecodziennym odkryciu. Trzy małe, bezbronne szczenięta zostały znalezione w lesie, tuż obok popularnej „obwodnicy” w Ropience. Po wnikliwym rozmowie z osobą, która natknęła się na te stworzenia, okazało się, że w pobliżu miejsca znalezienia tryumwiratu szczeniąt słychać było jeszcze skomlenie innego psa. Dzięki szybkiej reakcji i interwencji, udało się uratować te biedne istoty przed pewną śmiercią w zimnej, nadchodzącej nocy.

Niestety, już dwa dni później, 24 września, fundacja otrzymała kolejne zgłoszenie dotyczące znalezienia małego szczeniaka. To czwarte zwierzę wydaje się pochodzić z tego samego miotu, co poprzednie trzy. Miejsce jego znalezienia było odległe o kilka kilometrów od miejsca, gdzie wcześniej odnaleziono jego rodzeństwo. Na szczęście, wszystkie cztery szczeniaki – trzy samce i jedna samica – są teraz w dobrym stanie zdrowia. Choć potrzebują specjalistycznej opieki i odpowiedniego odżywienia, są ufne i przyjazne dla ludzi. Obecnie powoli adaptują się do swojego nowego, tymczasowego domu.