Oficjalne powołanie nowego Komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lesku

Brygadier Robert Wojciechowski został oficjalnie mianowany na stanowisko szefa straży pożarnej w Lesku. Już nie jest osobą pełniącą obowiązki, ale faktycznym liderem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w tym mieście.

Podczas ceremonii związanej z obchodami dnia strażaka w Lesku, nastąpiło oficjalne ogłoszenie mianowania nowego komendanta powiatowego. Właściwe obowiązki będzie teraz wykonywał brygadier Robert Wojciechowski. Do połowy lutego tego roku był on zastępcą dowódcy komendy, lecz po odejściu na emeryturę starszego brygadiera Jacka Dydek, objął stanowisko pełniącego obowiązki komendanta.

Robert Wojciechowski urodził się 22 lutego 1979 roku w Sanoku. Swoją karierę w służbach ochrony przeciwpożarowej rozpoczął w roku 1999 jako słuchacz-kadet w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie. Po zakończeniu nauki, 1 lipca 2001 roku, rozpoczął pracę w Komendzie Powiatowej PSP w Sanoku jako młodszy inspektor. W następnych latach służby zajmował się pracą w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej, a w 2007 roku przeniósł się do wydziału operacyjno-rozpoznawczego. W 2019 roku, decyzją Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, został mianowany Zastępcą Komendanta Powiatowego PSP w Lesku.