Park Zdrojowy i Pijalnia Wód Mineralnych w Rymanowie-Zdroju

Park Zdrojowy i Pijalnia Wód Mineralnych w Rymanowie-Zdroju to przepiękny kompleks na odwiedzenie którego warto skusić się w trakcie pobytu w jego dość bliskiej okolicy.

Parki Zdrojowe

Na terenie całej Polski znajduje się bardzo dużo Parków Zdrojowych. Każdy region słynie z innych tego typu miejsc, co niesamowicie się chwali. Dzięki wyjazdowi do zupełnie innego województwa turyści mogą także skorzystać z tego rodzaju wypoczynku. Bardzo dużo miejscowości uzdrowiskowych jest właśnie w województwach dolnośląskim oraz podkarpackim. Praktycznie co kilkadziesiąt kilometrów w niektórych regionach można skorzystać z propozycji, jaką oferują własnie Parki Zdrojowe. Nie są to miejsca tylko dla osób w wieku emerytalnym. Park Zdrojowy i Pijalnia Wód Mineralnych w Rymanowie-Zdroju cieszy się także bardzo dużym zainteresowaniem turystów indywidualnych, rodzin z dziećmi oraz również grup kolonijnych. Jest to świetna propozycja do odbycia w trakcie wycieczki, gdyż dzieci mogą się tutaj wybiegać, a dodatkowo mają się czym zachwycić.

Pijalnia Wód

Bardzo często na terenie Parków Zdrojowych znajdują się także Pijalnie Wód i tak jest też w tym przypadku. Nie można jednak zapominać o tym, że woda zdrojowa jest zdatna do spożycia tylko w określonym okresie. Nie można przechowywać jej tygodniami, ani nawet dniami. Najlepiej jest ją wypić  wciągu dnia od napuszczenia lub kupienia w pijalni. Nie ma sensu robienie zapasów na kolejne dni, gdy wiadomo, że nie będzie to zdrowe dla naszego organizmu, by skusić się na taki napój. Zazwyczaj w Pijalni Wód mamy do wyboru kilka wód zdrojowych i Park Zdrojowy i Pijalnia Wód Mineralnych w Rymanowie-Zdroju także nie jest w tym względzie wyjątkowa. Kompleks jest tak duży, że na zobaczenie wszystkiego i dodatkowy wypoczynek warto zaplanować sobie kilka godzin, by w pełni móc skorzystać z wszystkiego co oferuje to miejsce. Jest ono położone w województwie podkarpackim i warto zahaczyć o nie podczas panowania rodzinnego wypoczynku lub wyjazdu w gronie znajomych.

Miejsce dla osób w różnym wieku

Warto pamiętać sobie o tym, że nadal pokutuje mylne przekonanie odnośnie tego, że miejsca uzdrowiskowe są przeznaczone tylko dla osób w wieku emerytalnym. Takie myślenie już na szczęście odchodzi w zapomnienie i miejscowości uzdrowiskowe bardzo często są odwiedzane przez osoby w różnym wieku. Park Zdrojowy i Pijalnia Wód Mineralnych w Rymanowie-Zdroju zajmuje dużą powierzchnię. Do dyspozycji gości udostępniono przede wszystkim teren parku i pijalni wód, jednak wyjątkowym zachwytem cieszy się także Bajkowy Zakątek. Są to figurki zwierząt i postaci z różnych bajek, które zachwycają nie tylko najmłodszych odbiorców. Na terenie Parku Zdrojowego znajdują się także fontanny oraz ławeczka ze znaną osobą, z którą można sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie. Naprzeciwko znajduje się także bar z fast foodami. Na terenie przy parku znajdują się także stoiska z pamiątkami oraz napojami i lodami dla ochłody. Jest to świetna propozycja miejsca na spędzenie wolnego czasu, odpoczynek na łonie natury i, przede wszystkim, zobaczenie nietuzinkowego Bajkowego Zakątka.