Planowany jest nowy punkt przyciągający turystów w Polańczyku: kładka pieszo-rowerowa nad zatoką Jeziora Solińskiego

Polańczyk, malownicza miejscowość położona nad Jezioru Solińskim, ma zamiar zaskoczyć swoich mieszkańców i turystów nową atrakcją. Właśnie tu, na jednej z pięknych zatok jeziora, pojawi się kładka pieszo-rowerowa z unikalnym designem nawiązującym do żaglowca. Lokalni decydenci mają nadzieję, że ta innowacyjna konstrukcja przyciągnie jeszcze więcej zwiedzających do gminy. Dodatkowo, podczas ostatniej sesji Sejmiku Województwa Podkarpackiego, zapadła decyzja o dofinansowaniu tego projektu na kwotę 1 miliona złotych.

Jezioro Solińskie i jego okolice są popularnym celem wycieczek turystów od wielu lat. To miejsce przyciąga ludzi swoim niezwykłym urokiem naturalnym oraz mnogością atrakcji. Włodarze gminy Solina nieustannie podejmują działania, aby jak najlepiej wykorzystać te walory i rozwijać lokalną infrastrukturę turystyczną. Jednym z projektów, które mają przyczynić się do tego celu, jest planowana budowa pieszo-rowerowej kładki.

Choć pomysł budowy kładki może wydawać się świeży, to w rzeczywistości pojawił się już w 2017 roku. Wtedy to Gmina Solina wraz z zarządem województwa podkarpackiego zleciła Podkarpackiemu Biuru Planowania Przestrzennego w Rzeszowie opracowanie „Koncepcji sportowo-rekreacyjnego zagospodarowania terenów nad Jeziorem Solińskim w miejscowości Polańczyk”, a w niej zaproponowano właśnie budowę tej kładki.