Podkarpacie otrzymuje zielone światło na budowę Centrum Medycyny Dziecięcej

Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 2 położony w Rzeszowie, uzyskał oficjalne zezwolenie na realizację ambitnej inwestycji – budowy Podkarpackiego Centrum Medycyny Dziecięcej. Niebawem, w tym tygodniu, oczekiwane są ostatnie segmenty projektu od projektanta.

Inwestycja w Centrum Medycyny Dziecięcej jest znaczącym przedsięwzięciem na Podkarpaciu i zostanie zrealizowana w obrębie największej placówki medycznej regionu – Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie. Przygotowania do tej inwestycji trwają już od dłuższego czasu. W październiku, podczas sesji sejmiku województwa, marszałek Władysław Ortyl wspomniał o planach związanych z centrum podczas omawiania zmian w budżecie województwa oraz długoterminowej prognozy finansowej.

Marszałek Ortyl wyjaśnił, że wartość inwestycji w Podkarpackie Centrum Medycyny Dziecięcej wyniesie łącznie 250 mln zł z budżetu województwa, ale to nie jest końcowa suma. Do tych środków, dołączone zostaną dodatkowe fundusze z programu regionalnego „Fundusze Europejskie dla Podkarpacia”. Te ostatnie będą kierowane bezpośrednio do szpitala, omijając budżet województwa. Szacuje się, że łączny koszt realizacji tej inwestycji może wynieść prawie 600 mln zł.