Policjant-muzyk uczy dzieci bezpieczeństwa na drodze

Bezprecedensowy entuzjazm z jakim spotykają się wykłady policjanta z Ustrzyk Dolnych wywołuje uśmiech na twarzach słuchaczy. Dzieci są niezwykle zaangażowane w temat bezpieczeństwa drogowego, kiedy prelekcje są ubarwione dźwiękami gitary i artystycznie wykonanymi solówkami.

Aspirant sztabowy Dariusz Szeliga jest funkcjonariuszem zajmującym się profilaktyką społeczną i opieka nad młodzieżą. Służy w Komendzie Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych, lecz dzięki aprobacie swojego przełożonego, ma okazję przemawiać także w innych powiatach. Ostatnio zagościł z prelekcją w gminie Komańcza na terenie powiatu sanockiego.

Szeliga to twórca unikalnego programu o charakterze profilaktyczno-muzycznym nazwanego „Policyjna nuta bezpieczeństwa”, skierowanego do uczniów szkół podstawowych. Dotychczas ten utalentowany policjant odwiedził z prezentacją swojego programu wszystkie placówki edukacyjne na terenie powiatu bieszczadzkiego, a także trzy szkoły w powiecie leskim. Podróż po powiecie sanockim rozpoczął od gminy Komańcza.