Reaktywacja połączeń kolejowych: Sanok – Ustrzyki Dolne

Realizowany jest program ożywienia połączeń kolejowych pomiędzy Ustrzykami Dolnymi a Sanokiem, które kursują nie tylko w dni robocze, ale i podczas weekendów wakacyjnych. Projekt ten został zainicjowany z dniem 1 marca bieżącego roku, po trzynastoletniej przerwie w funkcjonowaniu trasy kolejowej między tymi dwoma miejscowościami. W ramach tego planu, składy kolejowe odjeżdżają z Ustrzyków Dolnych do Sanoka i z powrotem trzy razy dziennie od poniedziałku do piątku.

Jednakże, mając na uwadze bezpieczny transport pasażerów oraz ulepszenie warunków przewozu, jak na przykład eliminację ograniczeń prędkości na obiektach technicznych na odcinku Zagórz – Ustrzyki Dolne, połączenia zostały czasowo zawieszone. Wstrzymanie miało miejsce od początku maja do końca czerwca.

Z Ustrzyków Dolnych do Sanoka pociąg rozpoczyna swe podróże o trzech różnych porach: 05:21, 07:55 oraz 13:58. Natomiast z Sanoka powraca o godzinie 06:38, 09:05 i 15:23. Po drodze skład dokonuje postojów na dziewięciu stacjach, które to są: Ustjanowa, Olszanica, Uhryń, Uhryń Tunel, Jankowce, Lesko Łukawica, Załuż, Zagórz oraz Nowe Zagórze. Odległość między tymi dwoma miastami powiatowymi wynosi 42 kilometry, a cała podróż trwa dokładnie 1 godzina i 11 minut.