Ustrzyki Dolne. Atak wilków w centrum miasta!

Mieszkańcy bloku przy ulicy Jagiellońskiej w Ustrzykach Dolnych zostali wyrwani ze snu przez doprawdy niecodzienne zdarzenie. W środku nocy mieszkańcy usłyszeli niepokojące odgłosy, których źródło znajdowało się pod balkonem. Po wyjściu na balkon z trudem uwierzyli własnym oczom, a widok, jaki zobaczyli, był iście szokujący. Dwa rosłe wilki rozszarpywały łanię.

Atak wilków.

Spokojna noc mieszkańców została zakłócona, a pod ich blokiem rozgrywały się iście dantejskie sceny. Wilki zaatakowały łanię, która zapędzona została aż pomiędzy same bloki w Ustrzykach Dolnych. Mieszkańcy bloku na ulicy Jagiellońskiej, którzy jako pierwsi dostrzegli tę makabryczną scenę, postanowili zareagować. Zaczęli krzyczeć, a spłoszone wilki oddaliły. Małżeństwo liczyło na to, że być może łanie uda się jeszcze ocalić, jej rany okazały się jednak na tyle poważne, że zwierzę wkrótce padło. Jak dalej relacjonuje mężczyzna, natychmiast po tym incydencie zadzwonił na numer alarmowy. Z samego rana we wskazane miejsce przyjechały służby, które zabrały martwą łanię. Ustrzyki Dolne znajdują się w samym sercu Bieszczad, a dookoła miasto otaczane jest przez lasy – widok dzikich zwierząt nie dziwi, bowiem często spotykane były jelenie, czy sarny. Jednak wilki w samym centrum miasta to widok iście niespotykany.

Jak zachować się w przypadku spotkania z wilkiem?

Wbrew pozorom, wilki to dosyć płochliwe zwierzęta, które wobec człowieka odczuwają naturalny lęk. Nie oznacza to jednak, że nie stanowią one żadnego zagrożenia. Sprowokowane mogą zostać zmuszone do ataku. Jak więc postąpić w sytuacji, gdy natrafimy na wilka? Przede wszystkim powinniśmy zachować spokój, wykonywanie gwałtownych ruchów czy ucieczka nie są wskazane. Należy się powoli oddalić – warto także rozejrzeć się, czy w najbliższej okolicy nie znajduje się coś, co pozwoli nam zachować dystans pomiędzy dzikim zwierzęciem, na przykład kij. Jeżeli wilk wykazuje niezdrowe zaciekawienie, możemy spróbować go spłoszyć – na przykład poprzez uniesienie rąk, co sprawi, że będziemy wyglądać na większych, niż w rzeczywistości.