Ustrzyki Dolne. Burmistrz zakazał korzystania z podręcznika do HiT

Nie milkną echa po kontrowersyjnym podręczniku do przedmiotu Historia i Teraźniejszość, autorstwa profesora Wojciecha Roszkowskiego. Przypomnijmy, Historia i Teraźniejszość to nowy przedmiot szkolny, który pojawi się w planach zajęć uczniów wraz z początkiem tego roku. Na ten moment ministerstwo edukacji dopuściło jedynie podręcznik wspomnianego autora, rzecz tym, że w ocenie wielu osób, w tym historyków i uczonych, przedstawione w nim treści ukazane zostały w sposób kłamliwy, a nawet obraźliwy.

Kontrowersyjny podręcznik do HiT.

Kontrowersje wzbudzają przede wszystkim treści, jakie zawarte zostały w podręczniku do Historii i Teraźniejszości. Autor w dyskryminacyjny wręcz sposób wypowiada się o dzieciach zrodzonych metodą in vitro, nazywając ową metodą niczym innym, jak produkcją dzieci, które nie będą przez nikogo kochane. Historycy zwracają także uwagę na pojawiające się w podręczniku plagiaty z innych dzieł, a także fakt, że autor nie do końca rozumie pewne kwestie, o których rozpisuje.

Burmistrz Ustrzyk Dolnych zakazuje korzystania z podręcznika do HiT.

Burmistrz Ustrzyk Dolnych nie ukrywa, że nie jest przychylny aktualnie panującej władzy. Przed miesiącami rozpoczął własną, swego rodzaju kampanię, w której to nawoływał, by nie głosować na PiS. Burmistrz Bartosz Romowicz poinformował, że w zarządzanym przez niego liceum w Ustrzykach Dolnych podstawa programowa będzie realizowane na podstawie indywidualnie przygotowanych przez nauczyciela materiały. Szkoła także zobligowała się do bezpłatnego przekazania tychże materiałów uczniom.