Ustrzyki Dolne: co warto zobaczyć?

Ustrzyki Dolne są jednym z najważniejszych miast, jakimi mogą się pochwalić Bieszczady, a wizyta na terenie tego miasta może każdemu z nas sprawić wiele radości. Co warto wiedzieć na temat tego ośrodka miejskiego? Na jakie atrakcje warto zwrócić szczególną uwagę podczas wycieczki po jego terenie?

Ustrzyki Dolne i ich miejsce na mapie Polski

Ustrzyki Dolne są najważniejszym miastem w Bieszczadach, a powodów, dla których warto odwiedzić to miejsce, jest wiele. Położenie przy Małej i Dużej Obwodnicy Bieszczadzkiej, bliskość Bieszczadzkiego Parku Narodowego oraz Parku Krajobrazowego Gór Słonnych to czynniki, dzięki którym turystyka od lat zajmuje bardzo ważne miejsce w lokalnej gospodarce. Kto znajdzie tanie noclegi w rejonie Ustrzyk, ten będzie mógł urządzać ciekawe wycieczki po okolicznych miejscowościach, na terenie których zachowało się wiele cennych perełek dawnej architektury. Nuda nie grozi też tym, którzy postanowią skupić się na samych Ustrzykach. Jakie atrakcje czekają tu na gości?

Ustrzyki Dolne i ich skarby – co warto zobaczyć w tym mieście?

Na terenie Ustrzyk Dolnych nie brak ciekawych obiektów, którym warto się uważniej przyjrzeć. Ciekawym budynkiem jest gmach Biblioteki Miejskiej, w istocie będący XIX-wieczną synagogą. Zabytkowa stacja kolejowa, będąca pamiątką z II połowy XIX stulecia oraz Cerkiew Zaśnięcia Matki Bożej – oto kolejne atrakcje, którym warto się uważniej przyjrzeć. Zwiedzanie Ustrzyk warto też zaplanować w taki sposób, by móc odwiedzić barokowe Sanktuarium Matki Bożej Rudeckiej Królowej Bieszczadzkiej, którego historia zaczyna się w połowie XVIII stulecia. Ciekawym doświadczeniem może się też okazać wizyta w Muzeum Młynarstwa i Wsi, które mieści się w zabytkowym młynie. Można tu posłuchać ciekawych opowieści przewodnika, nacieszyć się widokiem zabytkowych sprzętów, a przede wszystkim poszerzyć swą wiedzę na temat Ustrzyk Dolnych oraz ich przeszłości.
A co z tymi, którzy stawiają na aktywny wypoczynek? Dla nich nie zabraknie tu ciekawych tras pieszych i rowerowych, dzięki którym można odkrywać najpiękniejsze miejsca w Bieszczadach. Ustrzyki Dolne mogą się też okazać rewelacyjnym miejscem na zimowe wczasy, szczególnie dla tych, którzy chcą rozpocząć przygodę ze sportami zimowymi. Wielkim walorem Ustrzyk jest Stacja Narciarska Gromadzyń, znana z ciekawych tras zjazdowych oraz biegowych.

Wizyta w tak pięknym mieście, jakim są Ustrzyki Dolne, każdemu z nas dostarczy niezapomnianych wrażeń. Tutaj nuda nikomu nie zagrozi, a czas spędzony na odkrywaniu tutejszych atrakcji dla nikogo nie będzie czasem straconym.