Wańkowa – z zapomnianej wsi w centrum atrakcji letnich i zimowych

Wańkowa, niegdyś mało znana wieś popegeerowska, obecnie prężnie się rozwija jako centrum sportów sezonowych. Zlokalizowana w gminie Olszanica, z dnia na dzień cieszy się coraz większym uznaniem. Już w najbliższe lato planowane jest otwarcie stoku do jazdy na hulajnogach górskich, tyrolki oraz parku linowego. Lokalne władze stawiają na turystykę aktywną, co daje nadzieję mieszkańcom na dodatkowe dochody. Obserwuje się też rosnący trend budowy gospodarstw agroturystycznych i wzrost wartości lokalnych nieruchomości.

Hulajnogi górskie są zaprojektowane tak, aby latem zastępować tradycyjne narty lub deski snowboardowe. To sprawia, że ośrodek narciarski BieszczadSki, położony w Wańkowej, może funkcjonować przez cały rok, przyciągając miłośników aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Gmina Olszanica już pracuje nad dwoma trasami dla hulajnóg, każdą o długości ponad kilometra. Realizacja projektu odbywa się we współpracy z prywatnym inwestorem.

Ale to nie koniec atrakcji. U stóp stoku planowane jest także otwarcie parku linowego, który stanie się miejscem pełnym wyzwań zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. W samym sercu Wańkowej powstał niedawno hotel oferujący 50 miejsc noclegowych. Dodatkowo, w okolicy powstaje coraz więcej miejsc do wypoczynku – domów wczasowych oraz gospodarstw agroturystycznych.