Wyścig kolarski "Orlen Wyścig Narodów" zakłóci ruch drogowy w Powiecie Bieszczadzkim

Przez najbliższy weekend, w dniach od 18 maja (sobota) do 19 maja (niedziela), na terenie powiatu bieszczadzkiego odbędzie się emocjonujący wyścig kolarski pod nazwą „ORLEN WYŚCIG NARODÓW”. Cykl zmagania kolarzy obejmie takie miejscowości jak: Ustrzyki Dolne, Brzegi Dolne, Krościenko, Jureczkowa, Kwaszenina i Arłamów. Ze względu na konieczność zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom wyścigu ruch drogowy w tych rejonach zostanie chwilowo utrudniony. W związku z tym apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie szczególnej ostrożności.

Podczas weekendowych zmagań kolarskich funkcjonariusze policji z Ustrzyk Dolnych będą odpowiedzialni za zabezpieczanie trasy przejazdu. Szlak, po którym będą poruszać się kolarze, obejmuje wcześniej wymienione lokalizacje w powiecie bieszczadzkim, a także prowadzi dalej – do powiatu przemyskiego, gdzie zawodnicy dotrą po opuszczeniu terenu Arłamowa.

Ważne jest, by zaznaczyć, że drogi, które stanowią trasę wyścigu, zostaną całkowicie zablokowane i wyłączone z ruchu na czas trwania zmagań. Utrudnienia w ruchu drogowym będą miały miejsce od godziny 13:15 na trasie Ustrzyki Dolne oraz Zadwórze – Brzegi Dolne, aż do godziny 14:15. Dodatkowo, część szlaku od Brzegi Dolne – Jureczkowa (skrzyżowanie na Arłamów) pozostanie zamknięta od około godziny 13:40 do około godziny 14:45. Wreszcie, odcinek od Jureczkowa- Arłamów- Makowa będzie nieprzejezdny między godzinami 13:45 a 16:40. Na terenie gminy Czarna, droga od miejscowości Rajskie do Zadwórza, będzie zamknięta dla ruchu w godzinach od 12:30 do 14:00.