Bieszczadzkie skarby: gdzie warto się wybrać?

Bieszczady to idealny kierunek podróży dla każdego, kto chce spędzić wolny czas w aktywny sposób, ciesząc pięknymi widokami oraz przyrodniczym bogactwem. Wczasy w Bieszczadach mogą się też okazać strzałem w dziesiątkę dla każdego, kto lubi spędzać wolny czas wśród cennych zabytków oraz spacerować po miejscowościach urzekających niezwykłym charakterem. Gdzie warto się wybrać? Na jakie atrakcje warto zwrócić tu szczególną uwagę?

Dla tych, którzy wolny czas lubią spędzać w aktywny sposób, kuszącym celem wycieczki stanie się Bieszczadzki Park Narodowy. Po jego terenie można wędrować godzinami, a dzięki gęstej sieci szlaków turystycznych dotarcie do jego najpiękniejszych zakątków nikomu z nas nie sprawi większych problemów. Kusi Tarnica, intrygują malownicze Rawki, choć i tak największym powodzeniem wśród turystów cieszą się słynne połoniny: Wetlińska i Caryńska. Dla tych, którzy wolną wędrować z dala od utartych szlaków, ciekawym miejscem na piesze wędrówki może się okazać masyw Chryszczatej. Ciekawym miejscem na mniej forsowne spacery będą okolice Jeziora Solińskiego, znanego z potężnej zapory oraz malowniczej linii brzegowej.

A co z tymi, którzy preferują atrakcje o krajoznawczym charakterze? I im w Bieszczadach nuda nie zagrozi. Bieszczady to kraina pełna drewnianych cerkwi, z którymi można się tu spotkać w wielu miejscowościach. Wielkie wrażenie może zrobić cerkiew w Smolniku nad Sanem, będąca jedną z najcenniejszych budowli w rejonie Lutowisk. Ta perełka drewnianej architektury może się pochwalić wpisem na listę UNESCO, nic więc dziwnego, iż turyści tak chętnie zaglądają na jej teren. Nie lada gratką będzie też wizyta w Łopience – kolejnej miejscowości, w której turyści mogą się nacieszyć widokiem pięknej cerkwi.

Bieszczadzkie skarby: Hoczew

Co jeszcze warto zobaczyć? Kto chce spędzić czas w otoczeniu żubrów, ten powinien odwiedzić miejscowość Muczne. Tu czeka pokazowa zagroda pełna żubrów, które można podziwiać ze specjalnych tarasów widokowych. Kto chce dowiedzieć się, jak wyglądało życie w dawnych Bieszczadach oraz poznać kulturę Bojków, ten z pewnością doceni Muzeum Kultury Bojków w Myczkowie. Przejażdżki drezynami, które czekają w Uhercach Mineralnych, wizyta w Muzeum Wsi i Młynarstwa w Ustrzykach Dolnych oraz podróż leśną kolejką wąskotorową – oto kolejne atrakcje, dzięki którym wczasy w Bieszczadach mogą się dla każdego z nas okazać wyjątkową przygodą.