„Bikepark Laworta” już niedługo w Ustrzykach Dolnych

Ustrzyki Dolne robią bardzo niski ukłon w stronę rowerzystów. Już niedługo na terenie miasta powstaną specjalne trasy rowerowe z przeszkodami. Koszt „Bikeparku Laworta” to 1,1 mln złotych, które władze wydadzą łącznie na 9 tras. Ich łączna długość ma wynieść 7300 metrów.

Burmistrz miasta zapewnia, że na trasach będą specjalne oznaczenia. Będą się one odnosić między innymi do poziomu trudności, aby rowerzyści sami mogli ocenić, która trasa nadaje się dla nich. Pomysł brzmi naprawdę dobrze.

Ambitne sportowe plany

Miasto stara się też w ten sposób rozszerzyć swoje horyzonty sportowe. Dzięki nowemu obiektowi, będzie szansa na organizowanie na jego terenie bardziej prestiżowych zawodów. To z kolei możemy przynieść niezwykle pozytywne efekty na promocję miasta i lokalną turystykę.

Dla kogo będą trasy rowerowe „Bikepark Laworta”?

Kto jest użytkownikiem docelowym tych tras? Nie ma tak naprawdę żadnych ograniczeń. Staną one otworem zarówno dla zwykłych rowerzystów, chcących się przejechać, jak i dla prawdziwych zawodowców. Warto więc czekać na powstanie tego obiektu, bo jest funkcjonalność będzie naprawdę przestronna.

A jeśli nie mamy ochotę na zbyt wymagającą aktywność fizyczną i chcemy spędzić czas spokojnie, to zawsze możemy odwiedzić Muzeum Przyrodnicze w Ustrzykach Dolnych, która znów jest otwarte!