Co warto zobaczyć w Bieszczadach?

Kuszą wspaniałą przyrodą, ciekawymi szlakami i widokami, które na długo pozostają w pamięci. Bieszczady to wymarzone miejsce na wczasy w górach, choć wspaniałe atrakcje czekają tu również na tych, którzy wolą poświęcić swój czas perełkom architektury. Co warto zobaczyć w tej części Karpat?

Spacerkiem przez Sanok

Ten ośrodek miejski ma wiele uroku. Piękne widoki na dolinę Sanu, ciekawe zabytki oraz muzea – oto powody, dla których w czasie pobytu w Bieszczadach warto odwiedzić Sanok. Wspaniały zamek, w którym czeka na zwiedzających cenna kolekcja ikon oraz prac Zdzisława Beksińskiego, skansen pełen pamiątek po Bojkach i Łemkach oraz malowniczy rynek – wszystko to sprawia, że wycieczki po Sanoku staną się dla każdego z nas wspaniałą przygodą.

Z wizytą w Lesku

To jedna z najpopularniejszych miejscowości, jakimi mogą się pochwalić Bieszczady. Lesko może się pochwalić ciekawymi zabytkami, takimi jak XVI-wieczny kościół parafialny czy obronna synagoga, będąca jednym z najcenniejszych zabytków tego typu w Polsce. W czasie spaceru po terenie Leska warto się też wybrać na teren parku, kuszącego zamkiem Kmitów.

Zagórz – w cieniu klasztornych ruiny

Symbolem tej miejscowości stały się ruiny klasztoru Karmelitów, które dumnie wznoszą się nad doliną Sanu. Wzniesiony w XVIII wieku, spalony w XIX stuleciu, jest dziś obowiązkowym punktem w programie niemal każdej wycieczki. Z klasztornych murów można podziwiać piękną okolicę, a w tutejszym pejzażu ważne miejsce zajmują cerkiewne kopuły.

Ustrzyki Dolne czekają!

Na terenie tego miasta nudzić się nie można. Malowniczy rynek, Muzeum Przyrodnicze Bieszczadzkiego Parku Narodowego oraz imprezy kulturalne, mające promować folklor terenów pogranicza oraz kulturę Bojków – oto wybrane atrakcje, które zachęcają do wypoczynku w rejonie Ustrzyk Dolnych. Miasto to jest atrakcyjne również w okresie zimowym, co wiąże się z działalnością takich wyciągów narciarskich, jak Laworta czy Mały Król.

Bieszczady dla ciekawych: Baligród

Relaks w Ustrzykach Górnych

Nieco inny charakter mają już Ustrzyki Górne, znane przede wszystkim jako dobry punkt wypadowy w góry. Z tego letniska można się wybrać m. in. na szczyt Tarnicy oraz w rejon Połoniny Caryńskiej. Miejscowość ta będzie jednocześnie idealnym miejscem dla tych letników, którzy w ciszy i spokoju chcą odpocząć od codziennych problemów i zgiełku współczesnego świata.

W Bieszczadach czeka na nas coraz lepiej rozwinięta baza noclegowa, dzięki czemu wczasy w tych górach można zaplanować bez większych problemów. Kto znajdzie tanie noclegi w tutejszych letniskach, ten będzie mógł urządzać wspaniałe wycieczki po połoninach oraz po malowniczych dolinkach, w których ukrywa się tak wiele cennych zabytków.