Zmiany na szczytach władzy w Ustrzykach Dolnych i gminie Świlcza

Donald Tusk, pełniący obecnie funkcję premiera, podjął decyzję o zmianie na stanowisku burmistrza miasta Ustrzyk Dolne. Z funkcji tej został odwołany Paweł Germański. To samo stało się z Dawidem Homą, który do tej pory był wójtem gminy Świlcza. Obaj zostali zastąpieni przez nowo wyznaczone osoby.

Konrad Krupa, prawnik z wykształcenia, został mianowany nowym burmistrzem Ustrzyk Dolnych. Wcześniej pełnił rolę zastępcy kierownika wydziału gospodarki przestrzennej i mienia w urzędzie miasta Łańcut. Jego doświadczenie zawodowe obejmuje również posadę inspektora ochrony danych osobowych oraz audytora. Krupa, razem ze swoją żoną, prowadził także własną kancelarię prawną. Formalne objęcie przez niego obowiązków burmistrza Ustrzyk Dolnych zaplanowane jest na 15 stycznia.

Sławomir Styka objął stanowisko wójta gminy Świlcza, wypełniając lukę po odwołanym Dawidzie Homie. Do połowy października poprzedniego roku pełnił obowiązki zastępcy wójta. Styka specjalizuje się w organizacji i zarządzaniu w przemyśle, informatyki w zarządzaniu oraz jest specjalistą od unijnych programów rolniczych. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w pracy samorządowej. Sławomir Styka oficjalnie rozpoczął pełnienie obowiązków wójta gminy Świlcza 8 stycznia.