Odbicie skradzionych luksusowych samochodów przez Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

Na przejściu granicznym w miejscowości Krościenko, które znajduje się w gminie Ustrzyki Dolne, funkcjonariusze ze Straży Granicznej działający w ramach Bieszczadzkiego Oddziału odzyskali luksusowy pojazd, który wcześniej został skradziony na terenie Włoch. Co ciekawe, nie była to jedyna taka sytuacja.

Jeden z wyjazdów z Polski zgłosił 44-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna ten podróżował eleganckim mercedesem E350, który pochodził z 2019 roku. Jak się później potwierdziło, ów pojazd był poszukiwany przez służby niemieckie, które podejrzewały go o kradzież zgłoszoną we wrześniu tego samego roku. Wyszukiwanie auta prowadził również Interpol. Według szacunków, wartość tego samochodu wynosiła 150 tysięcy złotych – takich informacji udzielił porucznik SG Piotr Zakielarz, pełniący rolę rzecznika prasowego Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Podobna sytuacja dotyczyła 32-letniego obywatela Ukrainy, który podróżował samochodem szacowanym na 69 tysięcy złotych. Funkcjonariusze, po przeprowadzonym śledztwie, stwierdzili, że ten samochód został skradziony na terenie Francji. Również i w tym przypadku, międzynarodowe poszukiwania prowadził Interpol. Wszystkie trzy zdarzenia obecnie są badane przez policję.