Przetarg na rozbudowę kompleksu basenów w Ustrzykach Dolnych

Tylko jedna firma, Karpat-Bud z Głogowa Małopolskiego, zdecydowała się przystąpić do przetargu dotyczącego rozbudowy kompleksu basenów w Ustrzykach Dolnych. Zainteresowanie tą inwestycją przejawiała od początku jej planowania.

Planowany budżet całego przedsięwzięcia wynosi 7 793 872 zł, podzielony na dwa etapy: przebudowę dachu już istniejącej infrastruktury (koszt 836 099 zł) i rozbudowę samego kompleksu basenowego o wartości 6 957 773 zł. Karpat-Bud złożyła ofertę jedynie na drugi etap, proponując wykonanie prac za kwotę 9 102 000 zł.

Dokumentację projektową przygotowała Autorska Pracownia Projektowa Marioli Sidor. Projekt uzyskał dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki na kwotę 3,3 mln zł.

Rozbudowa hali pływalni planowana jest od strony zachodniej. Nowa sekcja obiektu będzie miała dwa piętra, które w niektórych miejscach zostaną rozbudowane do trzech kondygnacji. Na dachu nowej części zamontowana zostanie instalacja fotowoltaiczna.

Po zakończeniu inwestycji powierzchnia użytkowa obiektu wyniesie 3 155 m2, co oznacza wzrost o 367 m2 w porównaniu do stanu przed rozpoczęciem prac (2 788 m2).

W nowej części budynku na poziomie parteru znajdą się dodatkowe atrakcje: nowy basen oraz wolnostojący jacuzzi. W planach jest też stworzenie łącznika z brodzikiem do płukania stóp i natryskiem, który pozwoli na łatwy dostęp do sauny, tężni solnej, a także komunikacji zewnętrznej budynku i wyższych pięter. Na pierwszym piętrze rozbudowanej sekcji przewidziane jest miejsce dla lodziarni, która zostanie integralną częścią istniejącej kawiarni. Istniejące szatnie zewnętrzne oraz część hali basenowej stanowią najniższą kondygnację obiektu.