Zwycięska formacja patrolowa z Ustrzyk Dolnych w podkarpackim finale "Patrolu Roku 2024"

W ostatnich zawodach „Patrol Roku 2024”, które odbyły się na terenie Podkarpacia, triumfowali funkcjonariusze działający pod egidą Komendy Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych. Ich zwycięstwo zapewnia im udział w ogólnopolskim finale tej prestiżowej rywalizacji.

Funkcjonariusze z Ustrzyk Dolnych, razem z policjantami reprezentującymi Stalową Wolę, będą twarzą garnizonu podkarpackiego podczas XXVIII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji. Finał tej imprezy odbędzie się w Słupsku.

Sceną dla podkarpackiego finału był Oddział Prewencji Policji w Rzeszowie. Młodsza Inspektor Marta Tabasz-Rygiel, Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, osobiście przywitała wszystkich uczestników.

W zawodach brały udział zespoły z każdej miejskiej i powiatowej jednostki Policji na Podkarpaciu, czyli łącznie 21 par patrolowych. To był test sił pomiędzy zarówno doświadczonymi funkcjonariuszami pełniącymi codzienną służbę w patrolach i komórkach interwencyjnych, jak i młodymi adeptami tej profesji. Jak podkreśliła Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie, głównym celem rywalizacji było wyłonienie najlepszej pary patrolowej z regionu Podkarpacia oraz zdobycie kwalifikacji do finału ogólnopolskiego konkursu „Patrol Roku”.

Finaliści rywalizowali w trzech różnych dziedzinach: teście wiedzy zawodowej, strzelaniu z broni palnej oraz pokonaniu policyjnego toru przeszkód. Ekspertami oceniającymi umiejętności uczestników byli członkowie komisji sędziowskiej złożonej z przedstawicieli Wydziału Prewencji oraz Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.